Podsumowanie 2021 // Prognozy 2022

Szanowni Państwo, powiedzieć że rok 2021 był rokiem trudnym, to tak jakby nic nie powiedzieć. Choć wszyscy zakładaliśmy, że będzie on tym w którym powrócimy do normalności, tak się niestety nie stało. Rynek reaguje już jednak (na szczęście) zdecydowanie mniej nerwowo na kolejne zmiany sytuacji pandemicznej i mam nadzieję, że tak już pozostanie. Z całą pewnością, wśród producentów kosmetyków panuje pewnego rodzaju marazm, skutkujący brakiem innowacyjnych nowości a szkoda, bo tego typu produkty, zawsze były motorem napędowym dla rynku kosmetycznego, w szczególności rynku tradycyjnego i e-commerce, które znacznie szybciej reagują na bieżące trendy.

Patrząc jednak z perspektywy całego roku, był to dla nas rok przełomowy pod wieloma względami. Mamy za sobą wiele nowych wdrożeń i dystrybucji które na stałe zagościły już w naszej ofercie. Gdy wszyscy dookoła zmniejszają asortyment, my go poszerzamy aby każdy z Państwa mógł jeszcze precyzyjniej zbudować swoją własną ofertę w oparciu o bieżące, dynamiczne zmiany potrzeb klienta. Rok 2021 to dla nas dalszy rozwój portfolio ekokosmetyków, co jest współistotne z bieżącym trendem. Kończący się już rok przyniósł, nam nowe otwarcie na ścianie wschodniej naszego kraju. Oddział w Lublinie powstał w sierpniu tego roku w wyniku fuzji naszego przedsiębiorstwa i firm Virgo oraz EcoPlaneta. Tym samym zyskaliśmy województwo Lubelskie oraz Podlaskie i przez ten krótki czas, udało nam się już na dobre zadomowić w tym regionie. Połączenie dało nam oczywiście możliwość kolejnego poszerzenia oferty, gdyż automatycznie na naszym magazynie znalazły się kolejne firmy współpracujące już w tamtym regionie. Szczegóły dotyczące nowych dystrybucji z tego roku, mogą Państwo znaleźć w poniższych postach.

Prognozy na nadchodzący rok są umiarkowanie optymistyczne, ponieważ sytuacja związana z pandemią oraz konfiguracja geopolityczna na wschodzie, może jeszcze sprowadzać okresowo gorsze nastroje konsumenckie. Musimy jednak wspólnie mieć nadzieję, że rok 2022 będzie rokiem lepszym niż oba poprzednie i przyniesie nam wszystkim odrobinę spokoju, czego korzystając z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia Państwu i całemu światu, serdecznie życzę.

Aleksander Lewicki

wraz z całą załogą firmy BEJA